A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Srí Lanka - Diskuze

Původní dotaz

Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem

| Josef Vysočina
Josef Vysočina
Srí Lanka česky bez cestovky Prosinec 2015 – česky mluvící průvodce CHALI z Koggaly (čti Čárlí) - všem vřele doporučujeme kompletní dovolenou bez cestovky s Chalim. Od 8 do 16. prosince 2015 nás doslova provezl a provedl Srí Lankou s nabitým programem. Všude jsme měli pěkný výklad v češtině včetně mnoha zajímavostí ohledně místních zvyků a zajímavostí. Dovolená proběhla tak, že nás vyzvedl na letišti s minivanem a opět nás tam vrátil před odletem. Celou dobu se nám on a řidič Vasanta plně věnovali a byli nám k dispozici. Na základě programu, který jsme si emailem a telefonicky z Čech dohodli, nám připravil program, objednal kvalitní hotely s polopenzí a některé i s bazénem. Dopředu jsme mu zaslali na účet 25 % zálohy (na hotely) a zbytek jsme platili až na místě. V ceně jsme měli zahrnuté všechny vstupy mimo majáku, hotely s polopenzí a dopravu s řidičem a českým průvodcem Chalim. Jeli jsme 2 manželské páry, cena na osobu byla cca 19.000,- Kč. Vše do puntíku splnil a nakonec jsme byli dokonce na večeři v rodině. Chali je velmi přátelský a spolehlivý. Opravdu ho mohu doporučit. Na základě 15letých zkušeností nám nejen dobře navrhl program, ale do jednotlivých míst nás vzal vždy v pravý čas, abychom co nejvíce viděli. Útulek - krmení a koupání slonů ve 13 hod., národní parky 15 – 18 hod. je k vidění maximum zvěře (viděli jsme i leoparda), Horton Plains a malá Adamova hora od 6 – 10 hod. kdy je nejlepší viditelnost atd. Za tuto krátkou dobu jsme viděli Sigiriy, jeskynní chrám a Goldem Templ v Dambule, zahradu koření, Královskou botanickou zahradu v Paradeniy, hinduistické chrámy, Chrám Budhova zubu v Kandy, folklórní představení, úžasné obchody s výbornými nákupy značkového oblečení a výrobu drahokamů s možností nákupu, továrnu na zpracování čaje s možností nákupu kvalitního čaje, národní park Horton Plains s výstupem na vyhlídku „Konec světa“ a úžasným průvodcem, nádherná 2,5 hod. jízda vlakem přes soutěsku a čajové plantáže do Elly, výšlap na malou Adamovu horu s vyhlídkou do okolních údolí, 2 pěkné vodopády, sloní útulek Pinnawala, Jeapem do národních praků Uda Walawe a Yala, výstup na maják (nejjižnější výběžek Srí Lanky), lodí na pozorování velryb, návštěva pevnosti v Galle, památník obětem tsunami, výlet lodí do mangrovů na řece Bentota Ganga, večerní Colombo s pevností aj.

Kontakt na českého průvodce na Srí Lance Chali (Čárlí) telefon +94778586170 Email: chalichandana@gmail.com. Celé jméno Chandana Thilaka z Koggaly. Jinak má i webové stránky ale z roku 2010 a neudržované – http//sri-lanka.webnode
Jinak ještě info ohledně kratších zájezdů z pláže pro lidi, kteří chtějí pouze jedno či několika denní výlet. Toto Chali a jeho bratranec, který částečně mluví česky, běžně zajišťují. Potkali jsme se se 4 Čechy, které přivezl bratranec od moře a absolvovali s námi první 2 dny s jedním noclehem s polopenzí, dopravou a vstupy za 180 Eur. Dle jejich vyjádření byli také velmi spokojeni. Pokud jedete na Srí Lanku bez cestovky je dobré si cestu dobře naplánovat, abyste neplatili 2x hotel (u moře a ve vnitrozemí)
Ještě několik poznatků:
Rozhodně nedoporučujeme si půjčovat auto bez řidiče (v Thajsku není problém, ale na Srí Lance je to velmi nebezpečné)- velký provoz, špatné silnice a velká bezohlednost hlavně řidičů autobusů, mnoho volně se pohybujících domácích i divokých zvířat. Zažili jsme několik velmi nebezpečných situací s předjíždějícím autobusem. Z tohoto důvodu je i výhodu mít řidiče a průvodce ne v jedné osobě, aby se řidič mohl naplno věnovat řízení. Zaměstnanci hotelů očekávají drobné spropitné. Sami jsme dali na konec řidiči i Chalimu nějaké peníze navíc z důvodu maximální spokojenosti.
Josef z Vysočiny
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
19.12.2018 14:07 193.85.157.***
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Dobrý den, dnes jsem kontaktoval pana Charliho ze Sri Lanky a domlouval se s ním na 6 denní průvod pro 4 osoby. Pan Charli chce poslat 500 dolarů jako zálohu.
Bojím se aby to nebyl nějaký podvodník :)
Také po vás chtěl zaslat zálohu?
Díky za odpověd. Kdyžtak lidně na lukasnajemnik@gmail.com

Neregistrovaný uživatel
06.03.2018 13:54 188.120.196.***
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Dobrý den, na Sri Lanku chceme jet letos v létě a velmi mne zaujaly Vaše informace, na základě kterých jsem pana Chaliho kontaktovala, ale přišla mi od nej odpověď ve dvou větách, které úplně moc nerozumím, tak bych se chtěla zeptat, jak jste s ním, prosím, komunikoval Vy? Děkuji moc za informace, které by mi mohly pomoct. Pokud je to možné, kontaktujte mne na janca.tremmlova@seznam.cz. Dekuji :-)

Neregistrovaný uživatel
28.02.2018 21:20 128.199.45.***
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Sri Lanka je nádherná a hlavně jejich kuchyň...viz http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/tajemstvi-srilanske-kuchyne-v-cem-je-vyjimecna - s tímhle můžu jedině souhlasit, byli jsme tam s manželem před rokem a nikdy na to nezapomenu, a ano, měli jsme tam českého průvodce a bylo to ok, nebyl žádný problém.

ap 13.10.2017 11:50
Řidič Sri Lanka 

Minulý rok jsme ve skupině čtyř žen cestovaly po Sri Lance. Najaly jsme si řidiče na 12denní cestu, kterou jsme si dopředu připravily. Byl velmi vstřícný, ochotný a milý, cestu nám místy poopravil podle svých zkušeností, ale jinak nás zavezl všude, kam jsme chtěly, dokonce s námi poznal i místa, kde v životě nebyl. Reagoval i na změny, které jsme si cestou vymyslely, pomohl s ubytováním v místě, které jsme neměly v plánu. Hotely jsme měly zarezervované už z domu, když jsme přijeli na místo, tak tam šel první a podíval se, kde to vlastně budeme. V jednom případě nám vůbec nedoporučil se zde ubytovat, řekl, že se tam pohybuje nějak moc chlapů, kteří pijí alkohol a mohlo by tam být nebezpečno, následně pro nás našel náhradní bydlení.
Rozloučení s ním bylo velmi dojemné a dodnes si píšeme.Mluví dobře anglicky. Pokud by někdo měl zájem o kontakt, napište na mail ala.pivonkova@gmail.com

Neregistrovaný uživatel
16.03.2017 17:06 80.250.14.***
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Dobrý den, ráda bych od vás získala pár informací ohledně Srí Lanky a Chaliho. Vaš cestopis mě velice zaujal. Mohl byste mi napsat email na lucie.strouhova@esports.cz , prosím?

Anonymous user
15.01.2016 15:04
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Cena 863 USD nevypovídá vůbec o ničem, nepíšete, kolik na ten výlet pojede osob, co jste nechali započítat do ceny (vstupy? obědy?) a jakou kategorii ubytování jste zvolili. Pak se dá posoudit, jestli je cena přijatelná nebo se vás snaží ošidit.

Evelína 15.01.2016 13:20
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Průměrná cena za půjčení auta i s řidičem je kolem 60 USD, takže za 4-denní výlet bych já teda tady tu cenu nedala ani náhodou. Tady na webu je plno kontaktů na auta s řidičem, podívejte se, třeba jedna z mála
http://srilankainfo.cz/vylety/

  • Anonym (1)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
15.01.2016 10:57 213.226.237.***
Re: Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Dobrý den,
v březnu chceme na Srí Lanku,kontaktovala jsem Čárlího,ale výlet na 4 dny by stál 863,-$, zdá se mi to dost, napište, prosím, svoji zkušenost. Děkuji.

Josef Vysočina 11.01.2016 20:18
Zkušenosti s cestováním bez cestovky na Srí Lance s místním česky mluvícím průvodcem 

Srí Lanka česky bez cestovky Prosinec 2015 – česky mluvící průvodce CHALI z Koggaly (čti Čárlí) - všem vřele doporučujeme kompletní dovolenou bez cestovky s Chalim. Od 8 do 16. prosince 2015 nás doslova provezl a provedl Srí Lankou s nabitým programem. Všude jsme měli pěkný výklad v češtině včetně mnoha zajímavostí ohledně místních zvyků a zajímavostí. Dovolená proběhla tak, že nás vyzvedl na letišti s minivanem a opět nás tam vrátil před odletem. Celou dobu se nám on a řidič Vasanta plně věnovali a byli nám k dispozici. Na základě programu, který jsme si emailem a telefonicky z Čech dohodli, nám připravil program, objednal kvalitní hotely s polopenzí a některé i s bazénem. Dopředu jsme mu zaslali na účet 25 % zálohy (na hotely) a zbytek jsme platili až na místě. V ceně jsme měli zahrnuté všechny vstupy mimo majáku, hotely s polopenzí a dopravu s řidičem a českým průvodcem Chalim. Jeli jsme 2 manželské páry, cena na osobu byla cca 19.000,- Kč. Vše do puntíku splnil a nakonec jsme byli dokonce na večeři v rodině. Chali je velmi přátelský a spolehlivý. Opravdu ho mohu doporučit. Na základě 15letých zkušeností nám nejen dobře navrhl program, ale do jednotlivých míst nás vzal vždy v pravý čas, abychom co nejvíce viděli. Útulek - krmení a koupání slonů ve 13 hod., národní parky 15 – 18 hod. je k vidění maximum zvěře (viděli jsme i leoparda), Horton Plains a malá Adamova hora od 6 – 10 hod. kdy je nejlepší viditelnost atd. Za tuto krátkou dobu jsme viděli Sigiriy, jeskynní chrám a Goldem Templ v Dambule, zahradu koření, Královskou botanickou zahradu v Paradeniy, hinduistické chrámy, Chrám Budhova zubu v Kandy, folklórní představení, úžasné obchody s výbornými nákupy značkového oblečení a výrobu drahokamů s možností nákupu, továrnu na zpracování čaje s možností nákupu kvalitního čaje, národní park Horton Plains s výstupem na vyhlídku „Konec světa“ a úžasným průvodcem, nádherná 2,5 hod. jízda vlakem přes soutěsku a čajové plantáže do Elly, výšlap na malou Adamovu horu s vyhlídkou do okolních údolí, 2 pěkné vodopády, sloní útulek Pinnawala, Jeapem do národních praků Uda Walawe a Yala, výstup na maják (nejjižnější výběžek Srí Lanky), lodí na pozorování velryb, návštěva pevnosti v Galle, památník obětem tsunami, výlet lodí do mangrovů na řece Bentota Ganga, večerní Colombo s pevností aj.

Kontakt na českého průvodce na Srí Lance Chali (Čárlí) telefon +94778586170 Email: chalichandana@gmail.com. Celé jméno Chandana Thilaka z Koggaly. Jinak má i webové stránky ale z roku 2010 a neudržované – http//sri-lanka.webnode
Jinak ještě info ohledně kratších zájezdů z pláže pro lidi, kteří chtějí pouze jedno či několika denní výlet. Toto Chali a jeho bratranec, který částečně mluví česky, běžně zajišťují. Potkali jsme se se 4 Čechy, které přivezl bratranec od moře a absolvovali s námi první 2 dny s jedním noclehem s polopenzí, dopravou a vstupy za 180 Eur. Dle jejich vyjádření byli také velmi spokojeni. Pokud jedete na Srí Lanku bez cestovky je dobré si cestu dobře naplánovat, abyste neplatili 2x hotel (u moře a ve vnitrozemí)
Ještě několik poznatků:
Rozhodně nedoporučujeme si půjčovat auto bez řidiče (v Thajsku není problém, ale na Srí Lance je to velmi nebezpečné)- velký provoz, špatné silnice a velká bezohlednost hlavně řidičů autobusů, mnoho volně se pohybujících domácích i divokých zvířat. Zažili jsme několik velmi nebezpečných situací s předjíždějícím autobusem. Z tohoto důvodu je i výhodu mít řidiče a průvodce ne v jedné osobě, aby se řidič mohl naplno věnovat řízení. Zaměstnanci hotelů očekávají drobné spropitné. Sami jsme dali na konec řidiči i Chalimu nějaké peníze navíc z důvodu maximální spokojenosti.
Josef z Vysočiny

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu