A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Srí Lanka - Diskuze

Původní dotaz

Vše o Srí Lance - poradím

| ferdyš
ferdyš
Rád poradím každému, kdo chce tento ostrov spatřit. Na Srí Lanku letím 17.ledna a pak 3.dubna. :-P Něco málo :-P najdeš v mých cestopisech na mém profilu z první cesty před dvěma lety.Ferda z Beskyd
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Ajaja 05.03.2011 07:23
RE: rada nad zlato 

Zkus se podívat u Ferdyše do jeho cestopisů, třeba Tě to bude inspirovat. Případně i do obsahu poznávacích zájezdů CK. To, co se tradičně jezdí navštěvovat, je např.:
- město Kandy s Chrámem Budhova zubu, což se dá spojit s návštěvou safari (Uda Walawe) a sloního sirotčince v Pinnawale
- čajovníkové plantáže, takže Ella a Nuwara Elliya (a možnost jet vlakem - observation vagon) a možnost exkurse v manufaktuře
- Ambalonga a výroba masek
- rybáři na kůlech (najdeš je na více místech podél pobřeží)
- skalní chrám v Dambule
- zahrady koření
- batikové manufaktury
- botanická zahrada v Peradenyi...

Já bych pro začátek přelouskala Lonely Planet (také jsme ji měli s sebou, akorát ceny vstupů jsou leckdy jinak, jinak je to vcelku spolehlivý zdroj).

lenx
02.03.2011 22:05 89.101.209.***
rada nad zlato 

Ahojte vsetci :-)

Chcem Vas poprosit o radu. Chystam sa na Sri Lanku veeeelmi neplanovane a to uz o 2 tyzdne (asi vam to pride strelene, ja viemno :-D ). Som neznalec Sri Lanky a tak sa snazim preluskat informaciami na nete ale najlepsia pomoc by mi prisla od Vas ktori ste uz dovolenku na Sri Lanke absolvovali.
Idem sama a to na 10dni. Viem ze to nie je vela. Rada by som videla nieco z tejto krajiny a tak 2–3 dni by som rada stravila niekde pri mori na slniecku. Ak by ste mi mohli odporucit kam ist a tak ... dakujem dakujem dakujem ;-)

Ajaja 11.01.2011 04:38
RE: co dovézt 

A v čem je skvělá ? Já si zase kupuji s příměsí zázvoru (mají ji v obchodě se zubní technikou, ani v lékárně není)

fiona 09.01.2011 19:40
RE: co dovézt 

Oprava: co je skvělé :-) , omlouvám se za překlep :-)

fiona 09.01.2011 19:39
co dovézt 

Byla na Thajsku diskuze o tom, co přivézt ze Srí Lanky. Tehdy jsem navrhla masky, za těmi si tedy stojím i nadále, ale ještě jsem si vzpomněla na něco, co jeskvlé: zubní pasta CLOGARD, dá se sehnat právě jen na Srí Lance, je s příměsí oleje z hřebíčku(clove) a je fakt úžasná. Tehdy nám to doporučil jeden místní a dokonce nám 2 kusy dal. Od té doby jsem se po tom pídila na různých místech ( Čína, USA, Thajsko), ale nikde jí neměli.Takže kdo tam jedete, zkuste si jí koupit.

ferdyš 08.01.2011 17:59
Cejlon? \"Zmizí\" ! 

Před pár dny vláda na Šrí Lance rozhodla, že název ostrova Cejlon zmizí.Koloniální název ostrova zůstane pouze u "čaje".
Mi to nevadí, ať to je Šrí, či Srí je to náramný kout světa :-P Kdo ho jednou spatří, bude se tam vracet. ;-)

Ajaja 08.01.2011 11:47
Hurá 

Hurá, tak už máme vlastní stránky, už nemusíme hostovat - nejčastěji na "Thajsko" a jedno téma na "Maledivy" :-D

ferdyš 08.01.2011 11:02
Vše o Srí Lance - poradím 

Rád poradím každému, kdo chce tento ostrov spatřit. Na Srí Lanku letím 17.ledna a pak 3.dubna. :-P Něco málo :-P najdeš v mých cestopisech na mém profilu z první cesty před dvěma lety.Ferda z Beskyd

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu