ferdyš 08.01.2011 11:02
Vše o Srí Lance - poradím 

Rád poradím každému, kdo chce tento ostrov spatřit. Na Srí Lanku letím 17.ledna a pak 3.dubna. :-P Něco málo :-P najdeš v mých cestopisech na mém profilu z první cesty před dvěma lety.Ferda z Beskyd

Hanes22 20.05.2011 15:11
Re: Vše o Srí Lance - poradím 

Zdravím, plánuji dovolenou na Srí Lanku 21.6. do 10.7. Mám z toho docela strach. Jindy nemůžu, nedostanu dovolenou, můžu až teď. Je to místo Induruwa, Srí Lanka hotel Emerald Bay Hotel. Žádnej pořádnej asi luxus, nevím, chtl jse si jen odpočinout od všeho z ČR. Z čeho mám ale obavy? Mám strach z toho počasí, jak tam asi bude? Napište mi prosím svůj názor ze zkušenosti.
Děkuji moc.
Honza

Ajaja 09.06.2011 07:24

Žádný strach, tam je celoročně podobné počasí, asi něco jako v Karibiku...

Martina
29.06.2011 09:44 217.112.163.***

Asi znáte Sri Lanku velmi dobře, já jsem tam byla v roce 2007 a rozhodně se tam chci vrátit. Ale chtěla bych tam strávit více času. Nevíte o nějaké možnosti práce a ještě lépe o možnosti výuky angličtiny spojené třeba s pomocí někde ve vesnici? V nějakém průvodci jsem četla, že v Bandarawele působí WOODLANDS WORK, kde je tato možnost, ale nikde jsem to na internetu nenašla. Jsem angličtinář začátečník. Děkuju předem za info. Martina :-)

jali 29.06.2011 15:59

martino,chtěla jsem ti napsat zprávu,ale nejsi zaregistrovaná.Na facebooku jsem náhodně při hledání něco o Srí Lance narazila na paní Hanu Hettiaratchi-Sklenárovou,která pracuje u firmy Hewl.cz.Je velice milá ,možná,možná by poradila,bydlí totiž na Srí Lance

Martina
30.06.2011 00:06 217.112.163.***

Moc díky, zkusím k tomu něco najít. Jestli se chystáš na Srí Lanku, tak to bude stát zato. Je to nádherná země s úžasnými lidmi.

Pavel Kovařík Brno 02.08.2011 09:38

Ahoj chystáme se letět koncem srpna na Srí Lanku. Letíme s cestovou a bydlíme v hotelu. Mám prosbu jestli něco víš o hygieně, hmyzu a nemocech. Všude se píše, že je nutné očkování proti žloutence atd. Je to opravdu nutné? Počítám, že si vezmeme antimalarika, ercefuril, modafen na teploty a lahev slivovice :-)) a repelenty. Nevím jestli je opravdu nutné očkování, které už nestihneme. Poradíš?
Díky moc

Pavel

Horynda
05.08.2011 20:43 88.102.9.***

Pavel.My letěli před pár lety jako vždy na poslední chvili a čas na očkování také nebyl,byli jsme jen na jednom výletě v přírodě a ani nás nic nekouslo,samozřejmě ,že je to o té náhodě,ale myslím si,že ta slivovice stačí.A žloutenka není přece z kousnutí,ale ze špatné hygieny,což obnáší,vybírat si vše omyté,opečené a hlavně ne led do nápojů,jídlo bylo v hotelu suprový a pokud rádi papáte,vyzkoušejte třeba i brčálově zelenou omáčku z oříšků,je luxusní.Přeji krásnou dovolenou.

ferdyš 13.08.2011 15:28

Pokud chcete radu, pište mi na emailík. Tady už nechodím, jsem na jiném či jiných cestovatelských portálech. Ferdyš z hor

Ajaja 04.09.2011 06:39

Tak už jste sice odletěli, ale ev. pro jiné - očkování proti žloutence bych nepodceňovala, je to nemoc "ze špíny" a dostat ji lze i v Čechách, ač je člověk sám čistotný !! A jen hlídat si jídlo nepomůže, stačí i "podání ruky"... Hmyz je tam jako všude jinde, nutný je repelent, ale koupit až tam, u nás není dostatečně silná koncentrace. Slivovice na prevenci břišních potíží třeba není (na rozdíl od Egypta...), neboť je zde přírodní desinfekce díky kapsaicinu - jídla jsou pálivá, papričky jsou ve všem :-) Pokud jde ještě o hmyz, tak většinou v penzioncích máte moskytiéry a vyplatí se děkovat, když váš pokoj obývá gekonek :-)

ferdyš 13.08.2011 15:30

Ani nevím, zda se zobrazuje, jak tomu bývalo, tak tu je: bushmanf@seznam.cz Ferdyš

Meri
18.08.2011 21:17 62.197.198.***

Chtěla bych s rodinou navšťívit Srí Lanku. Našla jsem si zájezd od Saturu . Myslíte, že je program dostačující?

http://www.satur.sk/hotel/sri-lanka-idealna-kombinacia

Děkuji za pomoc pŕi výběru. Nebyl jste někdo se Saturem na Srí Lance?

Čestmír
19.08.2011 08:29 62.209.231.***

Zdravím.

Nejsem sice rozhodně ten nejpovolanější, ale můj názor je, že tenhle zájezd vychází poněkud draho na to, co všechno uvidíte.

My odlétáme na Sri Lanku 1.9., cestovky jsme zkoumali dlouho, a nakonec jsme se rozhodli jet bez CK. Koupili jsme letenky PRG-CMB s Emirates za 15000 kč na osobu, jedeme na 12 dní. Přes místní jsme si po internetu zařídili celý pobyt, máme po přílet 2 dny All inclusive na pláži v Bentotě, pak 8 dní výlet (soukromě - pronajaté auto s řidičem/průvodcem, po cestě hotely s polopenzí, jedeme Kitulgala, Pinnawala, Nuwara Eliya, Hortons Plains, Kandy, Dambulla, Sigiriya, Polonnaruwa, Minneriya NP) a následně opět 2 dny na pláži ve Waikkal - All inclusive - a odlet. Místním platíme 1100 USD/os, cena zahrnuje hotely, pronájem auta s řidičem, všechny transfery, všechny vstupy.
Program je celkem nabitý, ale chtěli jsme vidět co nejvíc. Celý itinerář jsme postupně vyladili přes mail k naší spokojenosti.

V případě zájmu rád dodám kontakt na kluka, se kterým jsme to všechno zařizovali.

Čestmír

• Anonym (1)
Meri
25.08.2011 18:21 62.197.198.***

Díky moc za typ, ale musím přiznat, že nemám asi dost odvahy na individuální turistiku.ZAtím jsme vždy cestovali s CK. Dá se na Srí Lance dohodnout německy?

Utinka 26.08.2011 14:50

>:)Na Srí Lance se dá dobře domluvit německy. Dobře umí i domorodci, kteří nabízejí výlety. (((clap)))

Andrea
08.09.2011 18:24 88.111.142.***

Ahoj Cestmire

neposlal bys mi kontakt na toho kluka a pripadne i itinerar cesty?
a tecka walterova zavinac googlemail tecka com
Diky

ferdyš 14.09.2011 08:17

Dlouho jsem tuto debatu nesledoval. Kdo chce pár rad na cestu, stále platí email níže uvedený. Ferda tady už nepřispívá svými fotkami, ani články. Díky lidi a mějte se hezky. Ferda z Beskyd

Benule
20.10.2011 16:11 84.130.251.***

lze ten kontakt na toho kluka?Jake je tam pocasi-listopad-prosinec?Bylo by to asi na 15 dni.Odpoved na
alena1001@seznam.cz-dik

Benule
20.10.2011 16:11 84.130.251.***

lze ten kontakt na toho kluka?Jake je tam pocasi-listopad-prosinec?Bylo by to asi na 15 dni.Odpoved na
alena1001@seznam.cz-dik

Benule
20.10.2011 16:16 84.130.251.***

ten dotaz je pro Cestmira.

Pavel
16.12.2011 15:30 94.242.79.***

Ahoj, prosím o zaslání kontaktu na toho kluka, co vám zařizoval ten pobyt na Srí Lance.Děkuji za ochotu Pavel.
gm-v@seznam.cz

Michaela
05.03.2012 10:35 217.168.208.***

Pekne zdravim,
cetla jsem Tvuj prispevek o Sri Lance...
Nasla jsem si super letenky, ale nejak se mi nezda ubytko... Muzes se mi, prosim, ozvat po mailu a poradit.

Dekuji
Michaela
m.simandlova(zavinac)yahoo.com

ferdyš 17.03.2012 17:52

Raději mi napiš na email f.mamula@seznam.cz mám toho fakt moc a nevím už komu jsem radou pomohl. dík ferda

Vlado
19.03.2012 17:12 192.109.140.***

Ahoj kedy tam letite a ake super letenky máte, odkial?

dakujem

Jitka
25.05.2012 21:10 78.45.75.***

Ahoj Čestmíre, chystám se na Srí Lanku a moc by mi pomohl kontakt na toho kluka, který Ti udělal tak krásný okruh. Díky. Jitka

Anonymous user 31.05.2012 17:41

Chtěla jsem se zeptat: budu si měnit peníze, co je lepší si vyměnit - USD nebo EURa? A jak je to tam s bankomaty? Jsou všude (na obvyklých místech) nebo jen ve větších městech? Díky předem za odpověď

Neregistrovaný uživatel
04.06.2012 18:11 85.237.224.***

Ahoj, ja som bol na Koggale a odtial sme chodili aj na viacdenne vylety. Velmi som bol spokojny s Ruwanom Salidom +94779747196 pekne rozprava po nemecky a angllicky.

Neregistrovaný uživatel
04.06.2012 18:14 85.237.224.***

Ahoj Jitka,
ja som si bral EURa a na letisku som aj hned zamienal. Kartou sa da platit v oficialnych obchodoch. Uprimne povedane bankomat som okrem letiska nikde nevidel (sice som ani nevyhladaval). Potraviny som kupoval kartou.

hayek 23.08.2011 23:55

nesmysl,to jsou nehorázný prachy.......

Marcela
25.09.2011 12:08 80.188.67.***

Ahoj, jsme zcela nevědoucí čehokoliv o Srí Lance, stojí to teda dost peněz , přesto by jmse chtěli jet i s dětmi 9 a 3 roky, dá se tam dělat výlety i s takoýma malýma dětma? Poradil by jsi nám prosím místo a nejlépe i cestovku , která tyto zájezdy pořádá?Chtěli bychom jet v prosinci, ani nevím zda čekat na last či koupit v první minutě?Uvažovali jsme o Kogalle.Díky Marcela.Mail marcizurek zavináč seznam.cz

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@