A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Srí Lanka - Diskuze

Původní dotaz

Suvenýry ze Srí Lanky

31.10.2010 06:28:15 | Ajaja
Ajaja
Dočetla jsem se, že ze Srí Lanky se nesmí vyvážet zlato a kameny, a to ani zpracované do šperků. Co jste si jako suvenýr, když nepočítám čaj, přivezli ?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
05.04.2018 14:05 89.103.156.***
Re: Suvenýry ze Srí Lanky  

Děkuji za odpověd,tak to se mám na co těšit co se hadů týká.Jinak ty velryby měl jsem na mysli možnost výletů za nimi,údajně se jezdí na velryby modré občas jsou vidět vorvani obrovští, Brydeovy velryby, kulohlavci černí a výjimečně kosatky zabijáci.Má se odplouvat z Mirissy.

Jitka 02.04.2018 16:46

Velerybu jsem tam neviděla ani jednu a hadů spousty, do hotelů a k turisticky navštěvovaným místům běžně chodí hadaři s kobrami. A při troše štěstí na hada narazíte i v hotelu... A jestli se ptáte na snake farmu, tak si do vyhledávače zadejte místo, kde budete a nabídka na hadí farmu vám vyskočí. A dojedete tam tuk-tukem, pokud to nebude daleko.

Jitka 02.04.2018 16:40

Čaj ze supermarketu není ani náhodou tak kvalitní jako ten, co koupíte v prodejně u čajové plantáže. My tehdy před lety stavěli u Mackwood, zde jsou jejich stránky s nabídkou: http://www.mackwoodstea.com/Default.aspx#FlavouredTea. Tentýž na letišti v Colombu pak stál x krát víc. Luxusní pití, vzali jsme toho tehdy velkou krabici a škoda, že jsme toho nekoupili víc, měl ohromný úspěch i u našeho okolí.
Skořice - OK, tu jsme koupili také. Určitě budete stavět u nějaké té zahrady koření, budou vám nabízet i nějaké ty masti, třeba na depilaci. Podívejte se do jedné starší fotogalerie, jak dopadl chlap, co si ty sračky nechal naplácat na nohu.
Na Srí Lance jsme prošli několika obchody s výrobky ze dřeva, mají snad ten nejrozsáhlejší sortiment, co jsem kdy kde viděla. Pro inspiraci dávám link na vyhlášený obchod s maskami: http://masksariyapalasl.com/our_products.htm
Konkrétně zde jsme nebyli, nakonec jsme je koupili při našem okruhu ostrovem, máme dvě.
Pak se tam kupuje batikované oblečení. Pokud ho koupíte v butiku, levné to nebude, mám halenku, stála asi 50 USD. A pokud ho koupíte na pláži, počítejte s tím, že budete oblečení vařit v kastrolu, než z ně dostanete vosk. Já takhle koupila krásné fialové batikované pareo, dalo mi to práci, než jsem z něj ten vosk vyvařila.

Neregistrovaný uživatel
02.04.2018 16:33 89.103.156.***

Mě by zajímalo jak je to s výlety na veleryby a jestli je tam taky někde možnost vidět pro změnu místo slonů hady.Děkuji.

Catherly 02.04.2018 16:17

Dobrý den, ceny suvenýrů se liší dle oblasti, ale obvykle jsme za magnetky platili cca 200-250 rupií, pohledy vyšli na 25-30 rupí, čaj 100-500 rupií (nakupovali jsme v supermarketu, je to levnější než v obchůdkách u továren a to mnohonásobně) pak nějaké oblečení, trička, halenky, kalhoty, dečky, ceny kolem 700-1000 rupií, ale smlouvejte, vždycky začnou výš. A pak se vyplatí koření, my si přivezli hlavně chilli papričky, ale známá je skořice, mají jí ve všech podobách :) výlety jsme absolvovali po domluvě s panem Jakubem, který nám poslal osvědčeného řidiče i s tuk tukem :) ale zařídí i několikadenní výlety, takže doporučuji, vše proběhlo bez problémů, vždy jsme viděli i něco navíc a hrozně jsme si to užili. Pokud by Vás ještě něco zajímalo, klidně mi napište SZ.

Neregistrovaný uživatel
02.04.2018 14:10 37.188.231.***

dobrý den,letímeza týden a ještě bych poprosilanějaké ceny.-suvenýrů ahlavně výletů,na objednáníchtějí nehorázné peníze třeba až 400 dolarů za dvě osoby

Neregistrovaný uživatel
04.02.2014 08:03 93.89.144.***
Re: : Suvenýry ze Srí Lanky  

Můžu se optat ve kterém hotelu jste byli? Budu ráda když napíšete i nějaké ceny, kde jste byli na výletech. Byli jste i na masáži? My jedeme v březnu do Koggali.
Děkuji

• Anonym (1)
Marta
04.02.2014 07:19 89.102.128.***
Re: : Suvenýry ze Srí Lanky  

Masky mají na Srí Lance opravdu pěkné,vrátili jsme se se synem v pátek 31.1.2014 a jsme nadšeni. Kromě masky jsme přivezli slona z kokosu,Budhu ze dřeva,magnety na lednici,čaj,fotografie a pohledy. Zvláště roztomilý je tuk tuk ( místní vozidlo,které Vás dopraví na nákupy,slouží jako taxi za slušnou cenu ). Tuto destinaci doporučuji všem. :-D ;-) :-)

• Anonym (1)
Jitka 25.07.2012 18:53

Koupili jsme si čaj u Mackwoods na jejich plantáži, je vynikající (doufám, admini, že to zase nebude pojato jako reklama, viz Thajsko), chtěla bych si na podzim objednat další, jejich e-shop nyní nefunguje, mají inventuru. Objednával jste si někdo takhle? Jak je to se clem? Hodily by se mi nějaké osobní zkušenosti, než se pustím do akce.

Ajaja 24.06.2011 17:24

No ze zahrady koření jsem si dovezla vanilku (extrakt) a prášek (směs skořice, hřebíčku apod.) na čištění zubů. Jinak také batiku... masku...

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu